Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Judesio seminaras su Capoeira mokytoju Vilenu

February 10 @ 11:00 - 14:00 UTC+2

◎ Naujieji metai jau atėjo, o mes tęsiame Freedom of Movement seminarų ciklus! CIKLAS #2.

Dar daugiau eksperimentų, tyrinėjimų, judesio su kuo daugiau skirtingų ir įvairiapusių žinių, nuomonių, požiūrių, jausenų apie kūną, judesį, save ir kitus judesyje.

Kiekvieną kartą kviesime vis kitą mokytoją, šokėją, judėtoją iš skirtingų sričių pasidalinti savo žiniomis ir eksperimentais, įkvėpti bei įsikvėpti.

Sąlyčio taškai įmanomi visur, bendradarbiaukime!
—————————————————————–

🔹 Vasaris pakeliui ir šį mėnesį dalinsis Capoeiros mokytojas – Vilen Arutiunian.

🔹 Prisiliesime prie judesio ir šokio per kovos menų prizmę. Tai unikali galimybė kiekvienam judėtojui/šokėjui praplėsti savo akiratį ir žodyną.

● Vilenas apie judesio seminaro turinį:
“Seminaro metu susipažinsime su Capoeira, jos judėjimo principais, kūno judesio formomis per akrobatinius judėjimus, žaidybinius ir muzikinius momentus.”

● Apie mokytoją:
Vilen Arutiunian – vienas iš brazilų capoeiros pradininkų Lietuvoje, įkūręs šalyje pirmąjį tarptautinės mokyklos Fundação Internacional Capoeira Artes das Gerais filialą ir jau 10 metų mokantis vaikus ir suaugusius brazilų kovos meno capoeira.
Taip pat, Vilenas yra sceninio judesio dėstytojas VDK, neatsilieka nuo šokio naujienų ir domisi skirtingai šokių stiliais, yra sporto treneris, daug išmanantis apie kūną ir jo galimybes, mokantis įkvėpti ir atverti naujas judesio galimybes, nepriklausomai nuo amžiaus ar patirties.

● Apie Capoeirą:
Capoeira (tariama – Kapueira) – kovos menas, išvystytas apytikriai XVI a. pradžioje Brazilijos afrikiečių vergų. Tai kovos stilius, pasižymintis ryškiais akrobatiniais elementais, šuoliais į aukštį, smūgiais kojomis, taip pat, gausybe šokio, klastos ir net vaidybos elementų. Čia persipina kova, šokis ir žaidimas.

Capoeira yra visiškai neatsiejama nuo muzikos. Muzika diktuoja kovos tempą, ritmiką, stilistiką, įkvėpia, suteikia kovotojams stiprybės, energijos. Tam tikros dainos netgi diktuoja žaidimo taisykles, kviečia į kovą konkrečius asmenis, komentuoja žaidimą, pataria elgtis vienaip ar kitaip. Capoeiros muzika ir žaidimas rodoje (roda – ratas, sudarytas iš plojančių, grojančių bei dainuojančių “kapueristų“ ) simbiotiškai susiję dalykai.

Capoeiros smūginės technikos pagrindas – spyriai, smūgiai kojomis, tačiau taip pat galimi ir smūgiai rankomis, alkūnėmis, pečiais, galva ir net tam tikri imtynių elementai. Visų smūgių, spyrių ir kitų judesių pagrindas – ginga (tariama – žynga, reikšmė – supimas(is), siūbavimas, svyravimas, lingavimas). Tai tam tikra judėjimo sistema, iš pažiūros netgi kiek primenanti šokio žingsnį. Ji naudojama taip, kaip kituose kovos menuose – kovinė stovėsena, tačiau ginga nėra statiška poza, o priešingai – pastovus ritmingas judėjimas [daugiau info: http://www.ficag.lt ]

—————————————————————–
🔻
Laikas:
Vasario 10d. (šeštadienis) 11:00 – 14:00 (3 val.)
Vasario 11d. (sekmadienis) 12:00 – 14:00 (2 val.)

Vieta: Šeškinės g. 22A, G house

Kaina:
Viso ciklo (2 dienos) – 22 eurai
1 diena – 12 eurų

🔺 Būtina registracija: dance.fom@gmail.com

Details

Date:
February 10
Time:
11:00 - 14:00
Event Categories:
, ,
Event Tags:
, , ,
Website:
https://www.facebook.com/events/317565195418587

Organizer

Freedom of Movement – FOM

Venue

G House
Šeškinės 22A
Vilnius, 07156 Lithuania
+ Google Map