Keturi įdomus faktai apie šokius ir emocijas

Kaip manote, kas geriau vysto intelektą: šachmatai ar šokiai? Kodėl geriau „grūvinti“, nei gerti vaistus nuo depresijos? Į šituos klausimus atsako šokių studijos kūrybos vadovė ir šiuolaikinio šokio ir choreografijos docentė Peterburgo menų universitete Tatjana Kostina.

  1. Šokiai vysto emocinį intelektą

Judesių koordinacija, kuri kuriama šokyje, daro įtaką protui, sąmonei ir emociniam intelektui. Šokių užsiėmimai stiprina gebėjimą jausti ir atpažinti kitų žmonių jausmus, vysto empatiją. “Mokymosi rezultatas – tarsi atgalinis ryšys: mes dirbam ties kūno balansu, jis tuo metu dovanoja mums dvasinį pusiausvyrą . Šokis padeda mums rasti harmoniją su žmonėmis, gamta, muzika” – sako Tatjana Kostina.

  1. Šokis aktyvuoja skirtingus smegenų struktūros elementus

Šokis – tai krūvis ne tik kūnui, bet ir smegenims. Kai mes mokomės naujų elementų, mes aktyvuojam skirtingus smegenų ir nervų struktūros elementus. Tokiu būdu fiziniai veiksmai lavina protą. Naujausi tyrimai rodo, kad savo tikslus lengviau pasiekia žmonės ne su išskirtiniu IQ, bet su aukštu emocinio intelekto rodikliu, kurį, kaip minėjome anksčiau straipsnyje,  taip gerai vysto šokiai.

  1. Šokiai skatina ilgaamžiškumą

“Šokis gerina sąnarių ir stuburo judėjimą, didina energiją, gerina medžiagų apykaitą, kitaip tariant, vyksta bendras sveikatos ir organizmo gerinimas!” – tvirtina specialistė, kuri turi ne tik pedagoginį, bet ir medicininį išsilavinimą. Judėjimas veikia struktūras, kurios atsakingos už senėjimą, suteikia energijos ir stabdo senėjimo procesus.

Taip pat, šokiai nuima energinius ir psichologinius blokus, todėl tikriausiai geriausias atsipalaidavimo būdas po sunkios darbo dienos.

  1. Vaiku smegenų vystymasis priklauso nuo fizinio aktyvumo

“Kai kurios smegenų zonos, kurios dalyvauja šokant, gali būti aktyvuotjamos tik vaikystėje”, – sako ekspertė“. Choreografijos žinojimas vysto vaiko psichofizikinį aparatą –  formuoja teisingą laikyseną, plastiką ir natūralią graciją”, – tvirtina Tatjana Kostina.

Suteikiant vaikui galimybę mokytis šokių dar vaikystėje, kuriamas tvirtas pagrindas visam jo gyvenimui. Svarbiausia – išrinkti teisingą ir profesionalią šokių studiją.