5 klaidos, kurias darydami šokių pamokose, patys sau trukdote tobulėti

  1. Tiesiog darote judesius:

Tiesiog darote judesius, bet nešokate jų. Šokių pamokų esmė yra praktikuotis šokti, o ne tobulai atkartoti choreografijas. Nesvarbu kokios švarios jūsų linijos ar stipri technika, jei jūs tik mechaniškai kartojate kombinacijas, jūsų šokis neauga.

Ką daryti?
Daugiau stenkitės klausytis, o ne stebėti. Užmerkite akis ir įsiklausykite į muziką, paieškokite, kaip muzika gali inicijuoti jūsų natūralų judėjimą duotoje choreografijoje. Šis pratimas padeda pažinti savo kūną ir suprasti kaip jis nori reaguoti į muziką. Choreografas jus gali išmokyti KOKIUS judesius šokti, o muzika išmokys KAIP juos šokti.

  1. Nešokate į muziką, neįsijungiate į ją:

Taip, jūs galbūt jos klausotės, girdite, tačiau neįsijaučiate. Jūsų muzikalumas galbūt ištobulintas, pataikote į visus garsus… Bet choreografijos esmė yra perteikiama per jausmą, intensiją, kurią turite jūs/ jums perdavė choreografas. Menas, muzika visuomet gimsta iš minties, iš jausmo. Visos dainos dalys – žodžiai, melodija, bosai – buvo sukurti kažkam išreikšti. Šokis yra tuomet, kai savo kūną panaudojate kaip laidininką tai intensijai išreikšti. Jeigu jūs nejaučiate ryšio su muzika, žiūrovai nejaus ryšio su jumis.

Ką daryti?

Pamėginkite suprasti, ką jums reiškia daina. Atkreipkite dėmesį, kaip ji verčia jus jaustis. Įsiklausykite į žodžius, kurie jums galbūt aktualūs. Jei to nedarėte, pakalbėkite su choreografu, ką jis norėtų šiuo šokiu išreikšti. Tai nebūtinai turi būti kažkokia gili, stipri „žinutė“, kūrinys gali būti skirtas tiesiog pasilinksminimui !

  1. Šokate vienoje vietoje visos pamokos metu:

Ar esate tas, kuris visuomet stovi pačiame priekyje, kad gerai save veidrodyje matytų? O gal tas, kuris jaukiai atokiausiame kampe slepiasi nuo kitų šokėjų akių? Arba šokate tik šalia draugų, į kuriuos lygiuojatės? Bet tada ateina laikas pakeisti vietą, arba šokti pasirodyme ir jau nebesusigaudote, pamirštate choreografiją?

Ką daryti?

Paprasta – treniruotės metu keiskite vietas, kuriose šokate. Kai jau pajaučiate komfortą šokdami vienoje vietoje, pereikite kitur. Išmokite šokti be veidrodžių ir pasitikėdami tik savo, o ne kitų šokėjų choreografine atmintimi. Kūnu ir mintimis susikoncentruokite į save. Patikėkite, tai padės šokant bet kur ir bet kada.

  1. Nelipate per save:

Yra daug šokėjų, kurie yra ganėtinai kuklūs žmonės – ir tai gerai. Tačiau juk šokti einate tam, kad save išreikštumėte. Be to, šokis – tai ne poemos rašymas tyliai savo kambaryje, šokis – tai pasirodymo menas. Tai reiškia, kad jei norite tobulėti, privalote pasirodyti.

Ką daryti?

Naudokitės progomis. Juk jau sumokėjote už pamokas, pasinaudokite visomis progomis tobulėti. Perlipkite savo baimes, perženkite nekomforto zonas ir pasirodykite, kai vyskta cypher‘iai, kai treneris kviečia grupelėmis sušokti choreografijas. Eikite ir stovėkite priekyje, klauskite, dalyvaukite, stebėkite save ir mėgaukitės patirtimi. Tai tiesiausias kelias tobulėjimo link.

  1. Einate šokti tik tada, kai eina jūsų draugai:

Žinoma, šokiuose turėti draugų yra smagu. Tačiau, jei jūsų lankomumas priklauso nuo to, ar draugai eina ar ne, vadinasi jūs netobulėjate, o tik ieškote komforto.

Ką daryti?

Šokite tik dėl savęs. Meskite sau iššūkį nueiti į pamoką, ar į seminarą vienas, be draugų. Kad ir kaip nepatogu, baisu tai gali atrodyti, ši patirtis moko daug daugiau nei tik šokio… pradedant pasitikėjimu savimi, įsiklausymu į savo kūną, baigiant naujomis pažintimis, įkvėpimais. Šokti yra tiesiog gera, nesvarbu ar šokate su kažkuo, ar vienas – šokis visų pirma gimsta jumyse ir yra tik jums, tad nebijokite tuo mėgautis vieni.