Kas yra POPPING stilius?

Popping’as tai šokių stilius atsiradęs vėlyvaisiais 1960-aisiais 70-aisiais, kurio esminis skiriamasis bruožas yra staigus raumenų įtempimas ir atpalaidavimas, sukeliantis trukčiojimo kūne įspūdį. Toks raumenų įtempimas yra vadinamas pop. Bet apie pagrindinius popping stiliaus elementus (tokius kaip pop) šiek tiek vėliau.

KAIP SUSIKŪRĖ POPPING’as?

Gilinimasis į gatvės šokių atsiradimų istorijas gali būti šiek tiek painus, kadangi OG’s (Original gangsters – gatvės šokių pionieriai), gyvenę skirtinguose Amerikos regionuose, turi šiek tiek skirtingas istorijas ir apie šokio atsiradimą pasakoja pro savo prizmę. Nors ir yra keletas “plaukiajončių” istorijų, kurios kartais viena kitai prieštarauja, o kartais persipina ir sutampa, viena aiški poppingo kilmės dalis yra ta, kad popping šokti pradėjo paauglių būriai deindustriliazuojančiose miesto dalyse. Jie prisigalvodavo judesių, kuriuos “nusinešdavo” į klubus, vakarėlius ir šokių kovas. Tai buvo kažkas, kas šokėjams leido pabėgti nuo visuomenės, išreikšti save ir būti šokių “šeimos” dalimi. Laikui bėgant žodis popping (dar dažnai sakoma hitting)  buvo pradėtas vartoti norint apibūdinti judesius ir technikas sukurtas OG Popperių.

PAGRINDINIAI POPPING STILIAUS ELEMENTAI

Animation. Animation buvo įkvėptas Ray Harryhausen “Dynamation” filmų. Jis skatina šokėją judėti animuotai lyg tai jis būtų skirtinguose filmo kadruose. Šioje technikoje naudojamas staigus raumenų įtempimas, siekiant sukurti staigaus sustojimo iliuziją.

 

The Boogaloo. 

Tai judėjimas sukurtas gerai žinomos komandos „Electric Boogaloos“. The Boogaloo yra laisvas, plaukiantis judėjimas, kuris sukuria įspūdį jog kūnas neturi kaulų, jame yra naudojami persikėlimai iš vienos padėties į kitą naudojant rolls (sukinius) kojų, klubų, kelių, galvos ir t.t. 

 

 

The Robot / Botting. 

Tai yra roboto arba manekeno vaidinimas. Izoliacijomis ir dimestop’ais paremtas kūno judėjimas, kuriuo sukuriama mechaninio roboto iliuzija.

 

 

Dime stop. 

Technika, kai iš pastovaus judėjimo yra staigiai sustojama be jokios fiksacijos ir jokio sudrebėjimo. Sustojimas atsiranda tarsi iš niekur.

 

 

Gliding / Floating / Sliding

Įvairių judesių, atliekamų kojomis, rinkinys, kombinacija, kai šokėjas sukuria plaukimo, skraidymo, čiuožimo įvairiomis kryptimis iliuziją. Beje garsusis Michael Jackson’o Moonwalk iš tiesų yra vadinamas Backslide Popping’e (Moonwalk realiai yra visai kitas judesys, nesusijęs su sliding.  

 

 

Hitting / Popping

Hit arba Pop atsiranda tuomet, kai  skirtingi raumenys yra staigiai sutraukiami ir atpalaiduojami. Tai galima daryti nuolat stabiliu ritmu keičiant pozas ir judėjimo kryptis.

 

 

Izoliacijos.

Kai visas kūnas yra izoliuojamos, kol viena kažkuri dalis yra judinama arba atvirkščiai – viena dalis izoliuojama, kol visas kitas kūnas juda.

 

 

Miming.

Judėjimas, įkvėptas tikrų mimų , kuomet naudojant izoliacijas kuriamas / erdvėje “piešiamas” vaizdinys, kurio realiai nėra.

 

 

Scarecrow (Kaliausė).

Judėjimas, kuris vaizduoja kaliausę arba marionetę, kurios kūno dalys yra tarsi tampomos pririštomis virvelėmis.

 

 

Snaking.

Šį judėjimą apibūdinti galima kaip plaukiojantį krūtinės ir kitų kūno dalių sukinėjimą, apimantį viso kūno bangavimą tarsi šokėjas būtų slenkanti, šliaužianti gyvatė.

 

 

 

Strobing. 

Naudojamas tas pats principas, kaip ir dimestop, tik perėjimai tarp judesių yra greitesni ir reguliarūs, kad susikurtų įspūdis, jog šokėjas juda stroboskopo šviesoje.

 

 

 

Strutting.

Struttin’ tai stilius atsiradęs San Fransiske, kurio esmė yra įvairių kampų ieškojimas vedamas galūnių, pvz. rankų.

 

 

Ticking. 

Beveik tas pats, kas ir popping, tik šokėjo pop atliekami labai dažnais ir nedideliais intervalais.

 

 

Waving. 

Tai sklandus kūno bangavimas. Bangos keliauja per kojas, rankas, korpusą ir t.t.

 

 

Tutting (King Tut). 

Stilius, įkvėptas senovės Egipto hieroglifų. Tutting išnaudoja kūną taip, kad sukuriamos geometrinės pozicijos, o judesiai atliekami naudojant 90 ir 45 laipsnių kampus.

 

 

BOOGALOO SAM

Sam Solomon (Boogaloo Sam) 1975-aisiais metais sukūrė Boogaloo šokį Fresno, Kalifornijoje. 1978-aisiais metais Sam’as su savo šeima persikėlė gyventi į Long Beach, Kalifornijoje, kur jis su kitais šokėjais sukūrė legendinę komanda Electric Boogaloo Lockers.

Šios komandos sudėtyje taip pat buvo tokie šokėjai kaip Pop’in Pete, Skeeter Rabbit, Suga Pop, Mr. Wiggles, Creep’n Sid, Scarecrow Scally, Marvin “Puppet” Boozer ir Dane “Robot” Parker.

THE ELECTRIC BOOGALOOS

The Electric Boogaloos iš pradžių pasirodydavo įvairiuose talentų show ir bandė prasiplėsti ir išpopuliarinti savo unikalų šokį Šiaurinėje Kalifornijoje. Atvykę į Long Beach (Pietinę Kaliforniją) į komandą priėmė naujų narių ir pradėjo pasirodyti Holivudo gatvėse. Ten  1978-aisiais jie susitiko su Jeff Kutash – žmogų, kuris buvo atsakingas už šokių pasirodymus įvairiuose kazino. Jų šokių turas su Jeff’u tapo jų identiteto misreprezentacija dėl ko galiausiai Electric Boogaloos nustojo su juo dirbti. Tuomet jie ėmė kurti naujus popping’o judesius. Nuo tada jie jau buvo rodomi per nacionalinę televiziją ir pasirodydavo su įvairiais daininikais jų koncertuose. Bet didžiausias ir svarbiausias reiškinys, išgarsinęs The Electric Boogaloos, buvo 1979-aisiais metais, kuomet jie pasirodė televizijos laidoje Soul Train. Šis show padėjo išpopuliarinti popping šokį visoje šalyje.


Popping’as ir kiti šokių stiliai taip pat pasirodė Holivudiniuose filmuose, tokiuose kaip “Beat Street” ir “Breakin'”.

Popping’as yra siejamas su hip hop’o šokiu ir kitais funk stiliais (kaip Waacking ir Locking), bet jis turi savo visiškai kitokį, unikalų judėjimą. Jis dažniausiai yra atliekamas gatvės šokių kovose ir rateliuose, taip pat nemažai naudojamas choreografijose. Pagrindiniai judesiai, kuriuos sukūrė visi OGs per metų metus visame pasaulyje buvo stebimi, išmokti ir naujų kartų šiek tiek modifikuoti. Tačiau popping’o šokėjai vis tik stipriai dirba stengdamiesi išsaugoti šio stiliaus autentiškumą ir tradicijas. Kuo geriau suprantama šokio istorija, tuo legviau tą šokį įvaldyti ir juo improvizuoti, pritaikyti sau.