Kaip išmokti šokti, kai aplinkui nėra šokių studijų?

Gyvenate ten, kur nėra nei šokių pamokų, studijų nei šokių bendruomenės. Tai neturėtų stabdyti jūsų mokytis šokio – jei tik yra noro, yra ir būdų kaip tai padaryti. Dalinamės keliomis idėjomis kaip pradėti:

1. Išsigryninkite kokio tipo šokiai jus domina.
Visų pirma supraskite, kurie (vienas ar keli) šokių stiliai jus labiausiai domina. Yra tiek daug skirtingų šokių stilių, kurių mokymosi būdai taip pat skiriasi. Pavyzdžiui gal jums patinka robotiškas, akį apgaunantis Popping‘o judėjimas? Arba atletiškasis Breikas? O gal negalite gyventi be senosios hip-hop‘o muzikos? Pagalvokite apie tai, o po to…

2. Padarykite tyrimą, paieškokite informacijos.
Kai jau žinosite, kokio šokio stiliaus norite išmokti, paieškokite internete išteklių, kurie
jus galėtų priartinti prie suvokimo, kokia to šokio esmė. Pasidomėkite to stiliaus pradininkais, kūrėjais, baziniais judesiais, kilme (pvz. jei domina popping‘as ).

3. Raskite būdų, kaip mokytis online (internete).
Pasidomėję teoriniais dalykais lengviau suvoksite technikas ir pagrindinius judesius, kurie priklauso tam tikram stiliui. Kadangi fiziškai savo aplinkoje neturite šokių studijų, pamokų galima paieškoti online. Youtube kanale galima atrasti daugybę nemokamų online šokių pamokų, interviu ir pan., padėsiančių praplėsti žinias apie dominantį šokių stilių. Yra kuriami ir mokami online kursai, kaip pavyzdžiui breiko šokėjų projektas „Bboy and Bgirl Dojo“ (Bboy Focus ir Bgirl AT) .

4. Suburkite keletą draugų ir treniruokitės kartu.
Jei turite draugų, kuriuos domina tas pats šokių stilius, treniruokitės kartu ! Tobulėjimo procesas bus tik greitesnis, be to galėsite apsikeisti turimomis žiniomis ir vieni kitus motyvuoti. Galite kartu mokytis iš online pamokų, arba tobulinti techniką kartu, galbūt improvizuoti ir vienas kitam padėti pastabomis ir komentarais. Praktikuokitės bent kelis kartus per savaitę sutartoje vietoje (tai gali būti parkas, arba kiemas, galbūt garažas.. nesvarbu). Net jei jūsų draugų tarpe yra tik vienas šokiu besidomintis žmogus – jūs abu jau esate bendruomenė (TAIP bendruomenė!)

5. Važinėk į kitus miestus, pasimokyti iš patyrusių mokytojų gyvai.
Taip, tai gali būti tikras iššūkis (o dar ir išlaidos) nukeliauti į kitą miestą ar net šalį tam, kad pasimokytumėte realioje šokių pamokoje, tačiau tikrai yra verta. Jūs suteikiate sau galimybę pasitreniruoti aplinkoje „sutvertoje“ šokiui, su kitais žmonėmis, kurie ten susirinko tam, kad augtų ir tobulėtų. Plius kas gali būti geriau nei pasimokyti iš profesionalių šokėjų. Laikykite tai mini atostogomis – juk jūs puoselėjate savo svajonę.

Šie būdai gali paprašyti iš jūsų papildomų pastangų, tačiau žinodami juos, galite suteikti sau šansą įgyvendinti savo svajonę – išmokti šokti, nors ir aplinkoje neturite jokių šokių pamokų. O jei ir reguliariai lankote šokių pamokas, šie patarimai gali pasitarnauti jums norint pagilinti žinias, patobulinti jau turimus įgūdžius savarankiškai. Be to, būdami savamoksliais jūs dažniausiai būnate labiau unikalūs ir mažiau perimate savo mokytojų stilių. Pasinaudodami visais turimais ištekliais galite susiformuoti savo individualų „braižą“ šokyje.

Šaltinis https://blog.steezy.co/