Įdomūs dalykai, kurie nutinka tapus šokėju

Turi pripažinti, būti šokėju yra šiek tiek keista…
Tas, kuris paskiria valandų valandas savo laisvalaikio laiko tam, kad sinchroniškai judėtų su kitais žmonėmis… turėtų būti švelniai išprotėjęs (cha!). Akivaizdu, mes visi turim kažką savito ir išskirtinio.
Tačiau ar jūs tai pastebėjote dar prieš pradėdami šokti? Tapęs šokėju pastebi, kad po tuo slypi daug daugiau nei šokių treniruočių lankymas.
Tau nutinka šie 8 dalykai, nesvarbu ar tu tai pastebi ar ne…

1. Tampi priklausomas nuo šokio.
Šokių treniruotės turėtų turėti perspėjamąjį ženklą: „Sukelia priklausomybę! (Bet vis tiek verta pradėti)“ Pradėjus šokti yra labai sunku sustoti. Kiekvienas šokėjas turi „šokio niežulį“. Tą tokį jausmą, kuris neleidžia ramiai sėdėti išgirdus gerą dainą, kuris liepia eiti treniruotis, statyti choreografijas, freestyle‘inti namuose (ar net mašinoje ar parduotuvėje). Tampi irzlus, jei nepasitreniruoji? Jauti nepakeliamą nostalgiją peržiūrinėdamas senus savo / savo komandos šokių video ar nuotraukas? Išgirdęs muziką net nepastebėdamas imi judėti į rimtą? Jei taip – tu greičiausiai esi šiek tiek priklausomas..:)
Bet viskas gerai! Tu ne vienas. Mes visi turime šiokių tokių šokio „problemų“.

2. Pradedi klausytis muzikos kitaip.
Šokis pakeičia tai, KAIP tu klausaisi muzikos. Šokis tai muzikos fizinė interpretacija, taigi, logiška, jog mes skiriame daugiau dėmesio tam, ką girdime. Šokėjai nesiklauso tik dainos žodžių ar boso. Mes girdime pačius mažiausius garselius, atkreipiame dėmesį į akcentus, nes būtent į visą tai mes ir statome savo choreografijas. Kai kiti sako: „Oh, gera daina!“, šokėjus išgirsi sakant tai: „Oh, gera daina, noriu pastatyti choreografiją pagal ją!!“ Muzika yra mūsų mūza, drobė, paveikslas… Mes jos klausomės, ją mylime, pagal ją šokame.

3. Praleidi be galo daug laiko žiūrėdamas įvairius šokių video.
Kai pradedi šokti, pirmas dalykas, kuris pasikeičia – tai naujienų ir paieškų srautas Instagram‘e ir Youtube. Šokėjų bendruomenėje yra daug kūrybingų žmonių, kurie dalinasi naudingais patarimais bei savo filosofija. Battle‘ų video, show, online pamokos… čia galima rasti labai daug naudingų video!
Šokių video yra vienas geriausių būdų pažinti bendruomenę bei pažinti naujus šokių stilius. Jie yra įkvepiantys, linksmi bei mokomieji, taigi nestabina tai, jog mes taip mėgstame juos žiūrėti. Taigi, visai ne gaila tų „vėjais prašvaistytų“ valandų žiūrint šokių video…:)

4. Tampi bendruomenės dalimi.
Šokį mes matome kaip individualų arba komandinį dalyką. Bet niekas nekalba apie tai, kad šioje bendruomenėje visi šokėjai tampa artimi tarpusavyje. Mes dalinamės savo istorijomis, dalinamės ta pačia didele aistra šokiui. Turime savitą kultūrą, su savu etiketu, žvaigždėmis, mada ir t.t. Mes netgi turime savo kalbą! Geriausia visos šios kultūros dalis – absoliuti tolerancija. Niekas neateis ir nepasiūlys tapti šios bendruomenės dalimi, tai įvyksta natūraliai. Kol tu mėgaujiesi šokiu, tol esi šios bendruomenės dalis! 🙂

5. Tavo gyvenimas pradeda suktis vien apie šokį.
„Aš negaliu. Aš turiu eiti treniruotis, šokti…“ Kiekvienas šokėjas yra bent kartą pasakęs šiuos žodžius. Ne šokėjai tiesiog to nesupranta, jie galvoja „Tu negali visą laiką šokti“… Galiu, net jei ir kitą dieną laukia rimtas atsiskaitymas, net jei sergu. Ar kada nors susimąstei, kiek daug šokėjai kalba apie šokius? Arba besimatuojant drabužius, galvoji ar bus patogu su jais šokti? Ir su šia mintimi …

6. Tavo drabužių spintoje pradeda atsispindėti tai, jog esi šokėjas.
Ar dar pamenate laikus, kai jūsų spintoje nebuvo daug XL dydžio drabužių? Niekas jums nesako, jog po šiek tiek laiko „šokių drabužiai“ visiškai pilnai užims jūsų spintą. Tai prasideda pamaža… Galbūt nuvykus į šokių renginį jame nusiperki marškinėlius. Arba vėliau supranti, jog tau reikia naujos treningų poros, nes savo jau vilkėjai tris kartus praėjusią savaitę ewww…:D Vieni marškinėliai tampia dvejais, kurie dar pasitrigubina, ir dar prieš susivokiant, tavo rūbų spintą užvaldo treniruočių apranga. Turi praktiškai identiškas Adidas kelnes ir tai nėra blogai, juk tai reikalinga! Tiesa?

7. Šokis tave pakeičia.
Šokis reikalauja iš tavęs tiek fizinio, tiek psichologinio darbo. Pradedi suvokti bei pažinti save. Kaip juda ir „veikia“ tavo kūnas, kokios yra tavo galimybės. Sužinodamas savo galimybių ribas taip pat išmoksti ir perlipti jas. Visiems žinoma, jog šokti yra visų pirma sunku fiziškai (tai akivaizdu, juk tai judėjimas pagal muziką), tačiau niekas nepapasakoja KAIP sunku tai yra… Buvimas šokėju pakeičia tavo mąstymą apie savo kūną ir jo sveikatą, tai skatina labiau savimi rūpintis.

8. Sutinki daug naujų žmonių ir dauguma jų lieka draugais visam gyvenimui.
Vienas šauniausių dalykų šokyje yra tai, kad jis suburia pačius įvairiausius žmones. Visai nesvarbu kokie skirtingi visi bebūtų, visus jungia vienas bendras dalykas – ŠOKIS. Draugai šokėjai yra šaunūs, nes jie „pagauna“, supranta tave. Netgi tie žmones, kuriuos esi sutikęs vieną kartą gyvenime, komentuoja bei like‘ina tavo įkeltus šokių video, palaiko tave. Tačiau kartais tokie santykiai tampa kažkuo daugiau…
Ne, čia ne apie romantiką kalbama. (Nors tai irgi yra šaunu, juk kiekvienas svajojame būti Keone ir Mari, taip? :D)
Šokimas drauge sukuria labai stiprų ryšį tarp komandos narių. Pradedant nuo tik jums suprantamų juokelių iki geriausio pasirodymo scenoje kartu. Nepaneigsi, valandų valandos praleistos besitreniruojant kartu sukuria stipriausią ryšį tarp žmonių.

Yra labai daug dalykų, kurių niekas nepapasakoja apie tai, kas nutinka tampant šokėju.
Bet sužinojus šiuos dalykus, kelionė į šokio pasaulį tampa tik dar įdomesnė ir linksmesnė!

Šaltinis https://blog.steezy.co/