Penki patarimai, kurie pagerins jūsų improvizacijos pagrindus

Penki patarimai, kurie pagerins jūsų improvizacijos pagrindus

„Laisvo stiliaus šokis“ arba „improvizacija“ yra „procesas, sukuriantis spontanišką judėjimą.“ Šokis, tai pasąmonės ir jausmų tyrinėjimas. Tai ypatingas momentas: su savimi, su muzika ir su publika. Ši meno forma yra kilusi iš hip-hop šokių stiliaus. Tai mūsų, kaip šokėjų, išraiška.
Turbūt Jūsų pirmasis bandymas improvizuoti buvo nė kiek nepanašus ir neartimas poetiniam grožiui aprašytam aukščiau. Tai buvo pasikartojantys judesiai, nemaloni ir tikriausiai gėdinga patirtis. Jūs šokinėjote tame rate tvirtai įsitikinęs, kad jums tuoj pavyks padaryti tai, ko dar nėra buvę… tik tam, kad po to pasiduotumėte, pasislėptumėte į artimiausiame kampe, ir verktumėte.
Gerai – gal tai ir nebuvo taip blogai (tikėkimės), bet jūs vis dar tikitės vieną dieną įžengti į tą ratą kupinas pasitikėjimo ir parodyti, ką jūs mokate. Nereikia nervintis! Norint šokti laisvai, reikia įgūdžių, kuriuos įgysite kruopščiai praktikuodamasis.
Mes norime būti tikri, kad jūs pradėsite teisingai, tad čia pateikiame 5 patarimus, kuriuos galite pritaikyti dar šiandien, kad pagerintumėte savo gebėjimą šokti laisvai.

LAISVO ŠOKIO PATARIMAS # 1: TIESIOG JUDĖKITE!

Jūs tikriausiai pagalvosite: „bet aš spustelėjau ant šio straipsnio, norėdamas išmokti šokti laisvai ir jūs man sakote, kad reikia tiesiog judėti!?“ Taip. Tiesiog judėti!
Kaip minėjome, imrovizacijos tobulina jūsų saviraišką.
Mūsų natūralus judėjimas daro mus unikaliais, lyginant su kitais šokėjais. Vienintelis būdas atrasti šią raišką – ištyrinėti savo judesius.Tai yra daug lengviau, nei jums gali atrodyti. Pradžiai paleiskite vieną savo mėgstamiausių dainų ir įsijauskite į jos ritmą.Susitelkite į muzikos niuansus ir kaip jie leidžia jums jaustis ir tiesiog judėkite. Reaguokite į muziką.
Kai judėsite laisvai, nežiūrėkite į veidrodį. Jei žiūrėsite į veidrodį, jums bus per daug svarbu ką ir kaip jūs darote. Atsikratyte tokių minčių! Šis šokis – tai tik jūs ir muzika.Eksperimentuokite su skirtingais lygiais ir struktūromis ir labai pasistenkite muzikai suteikti vaizdą. Įsivaizduokite, kad jūsų kūnas – instrumentas, transporto priemonė, kurie suteikia muzikai realų garsų, kuriuos girdite muzikoje, vaizdą.
Nesijaudinkite dėl to, kaip jūs atrodote ir ar jūsų šokio judesiai kartojasi. Reikia nemažai laiko, kad jaustumėtės patogiai su savo kūnu ir kad praplėstumėte savo judėjimo žodyną. Per tą laiką išmoksite girdėti muziką, galėsite greitai nustatyti dainos ritmą ir judėsite atitinkamai.
Visa tai nutiks, jei pradėsite judėti.Taigi pradėkite judėti dabar.

LAISVO ŠOKIO PATARIMAS # 2: MOKYKITĖS IŠ YOUTUBE, KAD PRAPLĖSTUMĖTE SAVO JUDESIŲ ŽODYNĄ

Jau jaučiatės patogiai ir galite natūraliai judėti. Atėjo laikas ieškoti įkvėpimo ir praplėsti savo judesių žodyną.
„YouTube“ yra puikus šaltinis – lengvai prieinamas ir čia rasite tūkstančius įvairausių stilių šokių mokymo filmukų.
Ieškokite konkretaus stiliaus, kuris jus domina arba laisvo šokio šokėjų, kurių stilius yra panašus į jūsų. Stebėkite judėjimą, bandykite pakartoti ir galiausiai įvaldykite jį. Šokis yra judesių pratimai pagerinantys jūsų judėjimo kokybę, tad jie pagerės tik po kelių valandų besitreniruojant judėti konkrečiu stiliumi.
Yra daug filmukų mokančių pagrindinių House, Popping, ir Krump judesių. Pradėkite nuo šių judesių ir vėliau įtraukite juos į savo judesių sąrašą.Improvizuokite, eksperimentuokite ir suasmeninkite juos.Atminkite, kad jūsų tikslas yra rasti savo unikalią išraišką. Tiesiog imituojant ir taip jau nusistovėjusius judesius nieko gero jums neatneš: nėra nieko įspūdingo tapti kažkieno kito kopija. Vietoj to, remkitės šiais vaizdo įrašais ar šokėjais kaip ištekliumi savo judesių žodynui ir kurkite savo unikalų stilių.
Aišku, naujovių ieškojimas internete yra gerai. Youtube yra begalės naudingos medžiagos šokiams. Tačiau, kaip ir kiekviename gėryje slypi tam tikras blogis, todėl mes turim atsirinkti mums suteikiamą informaciją. Tik tokiu atveju ji mums suteiks maksimalią naudą.

LAISVO ŠOKIO TIP #3: BŪKITE KŪRYBINGAS

Viena žymaus reklamos agento George Lois citata sako:
– Kūrybiškumas nėra sukuriamas, mums reikia jį atrasti savyje – o tai jau yra menas!“
Mes gyvename pasaulyje, kuriame mūsų kūrybiškumas dažnai yra prislopintas. Mes esame priversti mąstyti tam tikra linkme, mokytis ir veikti tam tikru būdu. Taip mes netenkame savo originalumo. Siekiant išsivaduoti iš šių normų, turime auginti bei stimuliuoti mūsų kūrybiškumą. Apsilankykite meno šou, eikite į muziejus, žiūrėkite multiaplikacinius filmukus, studijuokite kūno kalbą. Stebėkite pasaulį aplink save, pasinerkite į visų dalykų kūrybiškumą. Tai suteiks jums įkvėpimo puoselėjant savo kūrybinę dvasią. Išardykite kai kurias judesių struktūras, kurių jau išmokte.
Judėkite kaip vanduo, imituokite laukinių gyvūnų judesius, vaizduokite savo mėgstamiausio veikėjo judesius. Eksperimentuokite! Atminkite – nėra jokių apribojimų. Jūsų tikslas yra atrasti ir kurti savo unikalią išraišką.

LAISVO ŠOKIO PATARIMAS # 4: LANKYKITE ŠOKIŲ TRENIRUOTES

Lankant šokių treniruotes ne tik išmoksite naujų judesių, bet ir pajausite, ką reiškia bandyti atkartoti kito šokėjo judesius. Be to, jūs busite stebimas ne tik pačio savęs, bet ir kitų šokančių. Išnaudokite tai kaip puikią galimybę šokti prieš veidrodį bei tarp kitų. Atkreipkite dėmesį į choreografo ir kitų judesius.Kaip jiems pavyksta taip judėti? Užduokite klausimus, kalbėkitės. Mintyse užsirašinėkite ir gautas žinias pritaikykite sau.
*** Būtinai lankykite kitų tradicinių choreografijų treniruotes. Jas lankant praplėsite savo judėjimo žodyną ir jos padės jums mokytis. Tai išmokys jus tasyklingai susidėlioti savo judesių choreografiją. Nesiliaukite mokytis vis naujų judesių.

LAISVO ŠOKIO PATARIMAS # 5: LAISVO STILIAUS KOVOS (angl. JAMS)

Kai jau išmokote pirmus 4 žingsnius, atėjo laikas išbandyti save. Bandykite šokti laisvai su draugais ar dalyvaukite laisvo stiliaus šokių kovose, jam‘uose. Šokant tarp draugų yra puiki galimybė ne tik praktikuotis, bet ir pasimokyti kažko iš draugų, o jiems iš jūsų. Tai šiek tiek sudėtinga, nes šokti turite iškart, neplanuodamas, tačiau taip jūs išmoksite jaustis laisvai.Neužstrikite ties ta pačia rutina. Meskite sau iššūkį tobulėti. Ateityje jūs sau padėkosite.
Apsilankęs laisvo stiliaus šokio kovose ne tik stebėkite, bet ir užsirašykite! Nesijaudinkite, kad galite pralaimėti. Čia jūsų tikslas yra parodyti save kaip galima geriau ir pačiam savo akyse pasikelti įvaizdį. Kaip šokėjas, ten visada išmoksite ką nors naujo.

Štai jums ir 5 patarimai, kaip patobulinti savo laisvo šokio judesius. Jais pasinaudoję,jausitės labiau užtikrinti savimi rate, ar kovose. Jokių dramų, jokios gėdos – tik linksmybės .Atminkite, šokiai turėtų būti smagūs! Pirmyn mokytis ir išreikšti save. Dalintis savo unikalumi su visu pasauliu!

Šaltinis https://blog.steezy.co/