10 naudingų patarimų įvairių stilių šokėjams

Vasara – tai puikus metams savarankiškam tobulėjimui. Pasibaigus treniruotėms, šokėjai šokti nenustoja! Hobiui ar netgi gyvenimo būdui atostogų juk nereikia. Šie patarimai bus naudingi visiems, mėgstantiems šokį ir siekiantiems asmeninių rezultatų. Nesvarbu kiek tau metų, ar treniruojiesi namuose ar studijoje, kokį šokių stilių šoki, šie patarimai yra universalūs ir patikrinti praktikoje. Taigi važiuojam !

1 PATARIMAS: Prieš pradedant mokytis visas stiliaus subtilybes ar mėgstamiausio šokėjo sukurtas variacijas, pradėk treniruoti savo kūną, ieškoti savo unikalaus judėjimo. Dirbk su plastika bei kūno koordinacija.

2 PATARIMAS: Šokis prasideda su muzika. Labai svarbu, kad ją jaustum ir atspindėtum kūnu. Išmok girdėti ir „gaudyti“ visus jos garsus.

3 PATARIMAS: Muzika yra ritmiška, todėl ir tavo šokis turi atspindėti skirtingus muzikos diktuojamus ritmus. Atkreipk į tai dėmesį.

4 PATARIMAS: Kiekvieną treniruotę būtina pradėti su geru apšilimu. Net jei galvoji, kad esi geros formos, geriau rimtai apšilti, nei iš karto pradėti mokytis judesius ir, neduok Dieve, gauti traumą. Turi vieną kūną, rūpinkis juo!

5 PATARIMAS: Tavo treniruotės turėtų susidėti iš šių komponentų: apšilimo, bazinių judesių tobulinimo, bazinių judesių jungimo, muzikos pajautimo ir muzikalumo mokymosi bei improvizacijos. Tik šių išvardintų dalykų pagalba galėsi tapti profesionaliu šokėju.

6 PATARIMAS: Treniruokis 2-5 kartus per savaitę po maždaug 1,5 – 2 valandas. Tai labai efektyvus būdas tobulėti. Treniravimasis be poilsio nėra nei sveika, nei efektyvu.

7 PATARIMAS: Pasitaikius progai bendrauk su kitais šokėjais, dalyvauk ar bent jau stebėk jam‘us, šokių kovas ir kitus renginius. Mokytis ir įkvėpimo pasisemti galima ir YouTubėje, tačiau gyva komunikacija ir dalyvavimas renginiuose su kaupu atsiperka asmeniniu progresu.

8 PATARIMAS: Būtinai nusifilmuok video iš savo treniruočių. Ir ne šiaip pažvelk į juos, bet atidžiai išanalizuok. Pabandyk atrasti tai, ką labiausiai reikia ištaisyti patobulinti ir priešingai –tai, kas atrodo gerai, ką reikia įsiminti.

9 PATARIMAS: Visuomet turėk mažą sąsiuvinį ar nešiojamą kompiuterį, ar tiesiog ant popieriaus skiautelės iškart užsirašyk į galvą šovusias idėjas kaip pagerinti savo šokį, techniką ar kažkokį tai judesį.

10 PATARIMAS: Šok iš širdies ir mėgaukis mokymosi procesu! Šokis – tai ne stiliaus pavadinimas, čia nėra nieko „teisinga“ ar „neteisinga“. Šokis yra stebuklas, kuris įvyksta kai tu pradedi judėti muzikoje.

Straipsnį parengė Sasha Dragon.